hayvanat bahçesi macerası

Haldun Taner Öykü Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Eylül 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 25 Bin TL'dir.

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Elden/Kargo

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Milliyet Gazetesi

Yarışma başvurusu bitti!

Haldun Taner Öykü Yarışması

Haldun Taner Öykü Yarışması

Milliyet Gazetesi Haldun Taner Öykü Yarışması yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

  • Ödüle aday olacaklar, kısa öykülerden oluşan yayımlanmış bir kitapla başvurabilirler. Kitabın 01 Ocak 2021 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında yayımlanmış ve Türkçe yazılmış olması gerekir. Yayımlanmamış dosyalarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Yazarlar kendi imzalarıyla doğrudan başvurabilecekleri gibi yayınevleri, üniversiteler, eğitim ve sanat kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için aday gösterebilir. Bu durumda başvuruya yapıt sahibinin imzalı onay yazısı da eklenmelidir.
  • Adayların, ödüle başvuracakları kitaptan 7 adet göndermeleri gerekmektedir. Başvuru için eser sahibinin imzalı bir adet başvuru yazısı, fotoğrafı ile birlikte gönderilmelidir. Başvuruda, adayın açık adresi, telefon numarası, e-posta adresi bulunmalıdır. Başvuru yazısı www.milliyet.com.tr adresinden temin edilmelidir.
  • Doğrudan ya da dolaylı başvurularda adayın özgeçmişi, kitabın içinde bulunsa dahi, A4 kağıdına yazılmış biçimde ayrıca bir zarfa konulmalıdır. Özgeçmiş, maddeler halinde değil, paragraf şeklinde yazılmış olmalıdır.
  • Ödüle başvuranlar açıklanmaz, aday yapıtlar kazansın ya da kazanmasın geri verilmez.
  • Aday kitaplar en geç 30 Eylül 2022 günü saat: 17.00’ye kadar - Milliyet Ödülleri, Milliyet Gazetesi, Demirören Medya Center, 100. Yıl Mah. 2264 Sok. No: 1 Bağcılar / İstanbul adresine teslim edilmelidir. Yapıtlar, elden teslim edilebileceği gibi yurt içinden bu tarihten en az 3 gün önce, yurt dışından 2 hafta önce kargoya verilmiş olmalıdır.

Haldun Taner Öykü Yarışması Ödülleri

  • Birinci: 25.000 TL + Ödül Belgesi

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası