hayvanat bahçesi macerası

Bilgi Evleri 6. Öykü Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 7 Ocak 2020

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 37 Bin 500 TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Elden/Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 3 Kategoride: İlkokul, lise, üniversite öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Bilgi Evleri 6. Öykü Yarışması

İşte Sizin ‘Öykü’nüz..!
Zeytinburnulu çocuk ve gençlere kitap sevgisiyle birlikte okuma alışkanlığını da kazandıran Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Öykü Yarışması ile tüm üyelerini yazmaya davet ediyor.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, gelenekselleşen Öykü Yarışması’nın bu yıl 6’ncısını düzenliyor. Yazmayı kendine uğraş edinenlerin çalışmalarını desteklemeyi hedefleyerek düzenlenen Öykü Yarışması; gençlere dilimizi doğru ve etkin bir biçimde kullanmayı, özellikle de öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmayı hedefliyor.

Konusu serbest olan öykü yarışmasında, yarışmaya girecek öykülerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayınevine gönderilmemiş olması gerekiyor. Öykü yarışması 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri (1. Grup), lise öğrencileri (2.Grup), üniversite öğrencileri ve yetişkinler (3. Grup) olmak üzere üç farklı alanda gerçekleştirilecek. Yarışmaya gönderilecek olan eserlerin 7 Ocak 2020 Salı günü saat 17.00’ye kadar Bilgi Evleri’ne teslim edilmesi gerekiyor. Yarışmacıların en fazla iki eserle katılabilecekleri öykü yarışmasının jüri başkanlığını Prof. Dr. M. Fatih Andı yapacak. Jüride Cemal Şakar, Sedat Demir, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü, Handan Acar Yıldız, Burcu Bayer ve edebiyat dünyasının önemli yazarlarından oluşan bir kurul yer alacak.

ÖYKÜLER KİTAP OLACAK Jüri değerlendirmesi sonucunda 7 Mart 2020 Cumartesi günü saat 19.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreni ile her grupta 1. olan eser sahiplerine 5.000 TL, 2. olan eser sahiplerine 3.000 TL, 3. olan eser sahiplerine 2.000 TL para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler haricinde her grupta beş eser sahibi de 500 TL’lik teşvik ödülünün sahibi olacak. Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri dereceye giren öyküleri bir kitap haline getirerek yayımlayacak. Böylelikle katılımcılar, öykülerinin ölümsüzleştirildiği paha biçilemez bir ödülün de sahibi olacaklar.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin:
413 11 11

Dâhilîler: Sümer Bilgi Evi: 3211 Beştelsiz Bilgi Evi: 3212 Yeşiltepe Bilgi Evi: 3213 Veliefendi Bilgi Evi: 3214 Seyitnizam Bilgi Evi: 3215 Merkezefendi Bilgi Evi: 3216 Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi: 3217


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası