hayvanat bahçesi macerası

Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 27 Şubat 2023

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 3 Bin 750 TL'dir.

✍️ Yarışmanın konusu: Fikirleriniz ile çelişen bir gerçek, sizin için ne kadar önemlidir

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Türkiye geneli resmi/özel lise ve dengi okul öğrencileri katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı

Yarışma başvurusu bitti!

Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması

Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması

Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Türkiye geneli resmi/özel lise ve dengi okul öğrencileri katılabilir.
 • Eser gönderimi yarışmacının kimlik bilgileri gizlenerek yapılacaktır. Her yarışmacı kendi belirleyeceği 4 haneli sayının başına Türkçe takma isim ilavesi ile kişisel rumuz oluşturmalıdır.(örnek: kaptan2562)
 • Katılımcıların Word formatında en az bir (1) tam sayfa ve en çok iki (2) sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde (11 punto karakter büyüklüğü esas alınarak) oluşturacakları Türkçe kompozisyon metinleri ile birlikte ad / soyad, yaşadığı şehir, okuduğu lisenin adı/sınıfı gibi bilgilerini içeren Katılım Formu, Veli İzin Belgesi, Katılımcı Aydınlatma ve Rıza Metni ve Muvafakatname’yi eksiksiz olarak en geç 27 Şubat 2023 gönderi tarihini taşıyacak şekilde düzenleyecekleri bir e-posta ile yarisma@tilahan.org adresine göndereceklerdir. (Eser gönderimleri ebeveyn ya da okul e-posta adresinden yapılacaktır.)
 • Vakfın ve yarışmanın internet sitesinde yer alan, ekteki Veli İzin Yazısı’nın, başvuruda bulunacak öğrencinin velisi tarafından imzalanmış olarak başvuru e-postasında gönderilmesi gerekmektedir.
 • Vakfın ve yarışmanın internet sitesinde yer alan ekteki “Katılım Formu”nun eksiksiz doldurularak başvuru e-postasında gönderilmesi gerekmektedir.
 • Katılım koşulları uyarınca yarışmaya başvuran öğrenci, velisinden talep edilen kişisel verilerin 6698 sayılı KVKK kapsamında düzenleyici kurum tarafından kullanım koşulları ekte yer alan “Katılımcı Aydınlatma ve Rıza Metni” belgesinde açıklanmıştır. Başvuru formunda adı geçen velinin bu belgenin altında yer alan onay bölümünü doldurup imzalayarak diğer başvuru evraklarıyla birlikte başvuru sırasında göndermeleri gerekmektedir. İlgili belgeye vakfın ve yarışmanın internet sayfasından ulaşabilirsiniz.
 • Vakfın ve yarışmanın internet sitesinde yer alan ekteki “Muvafakatname”nin eksiksiz doldurularak başvuru e-postasında gönderilmesi gerekmektedir.
 • E-postanın konu bölümüne yarışmacının kişisel rumuzu ile kompozisyon eserinin başlığı yazılmalıdır. Eserin ve diğer başvuru evraklarının e-posta ile vakfımıza ulaşmasının ardından, bu e-postaya cevap olarak, işbu yarışma şartnamesini içeren bir e-posta yarışmacıya gönderilecektir. Yarışmacı bu e-postayı, -tarafına gönderilen işbu şartnameyi okuyarak- “Onaylıyorum” yazıp cevaplayacaktır. Cevap e-postasında yarışmacıya ulaşabileceğimiz bir telefon numarası da belirtilecektir. (Sadece ebeveyn ya da okul telefon numarası) Şartname dışı başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışmaya katılacak kompozisyonların daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yazılmamış, başka bir metinden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.
 • Engelli öğrencilerin yarışmaya ve finale kaldıkları takdirde jüri görüşmesine katılımlarının sağlanması için gereken her tür kolaylaştırıcı önlem yarışmayı düzenleyen kurum tarafından alınacaktır.
 • Başvuru sırasında istenilen kişisel veriler yarışma dışında hiçbir amaç ve surette kullanılmayacak olup yarışma bitiminde silinecektir.

Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Ödülleri

 • Birinci: 1.500 TL
 • İkinci: 1.250 TL
 • Üçüncü: 1.000 TL

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası