hayvanat bahçesi macerası

Güncel Sanat Dergisi Şiir ve Öykü Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 31 Aralık 2020

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!


Şiir Yarışması Şartları

 1. Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılabilecektir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.) (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)
 2. Gönderiler e-posta yoluyla yapılacaktır.
 3. Şiirler, (en fazla 2 tane) 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Her şiir için ayrı rumuz kullanılacak, şiirin başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek. Ayrıca bir wört dosyasına özgeçmiş, 1vesikalık taranmış fotoğraf, yazışma adresi, telefon, e-posta bilgileri yazılarak e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine ileteceklerdir.
 4. Şiir yarışması için ödüller: Kaygusuz Abdal ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul:
Prof. Dr. Tuğrul İnal
Yar. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı
Hasan Uğur TAŞÇI
M. Demirel BABACANOĞLU

Öykü Yarışması Şartları

 1. Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış bir öykü ile katılabilecektir. (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)
 2. Gönderiler e -posta yoluyla yapılacaktır.
 3. Öykü (en fazla 4 sayfa olarak ) 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Öykünün başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek. Ayrıca bir wört dosyasına; özgeçmiş, 1 vesikalık taranmış fotoğraf, yazışma adresi, telefon, e-posta bilgileri yazılarak e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine ileteceklerdir.
 4. Öykü yarışması için ödüller: “Akdeniz Öykü Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul:
Öner YAĞCI
Yaşar YILTAN
Münevver OĞAN
Ahmet AKMEHMETOĞLU

Bilgilendirme:

 • Sonuçlar:1 Mart 2021 tarihinde açıklanacak, ödül töreni daha sonra belirlenip, duyurulacaktır.
 • Yurt dışından ve öğrenci müracaatları olursa, yaş gruplarına göre önceki yıllar da yaptığımız gibi ayrıca değerlendirilecektir.
 • Yarışma ödülleri: Kitap seti, kazandı belgesi ve plaket verilecektir.
 • Gerektiğinde yarışmalar için, alanyaguncel@gmail.com ve 0532 409 4521 numaralı telefondan da ayrıca bilgi edinilebilir.
 • Eserler ön elemeden kuruldan geçtikten sonra seçici kurula gönderilir.
 • Derece alan eserlerin ilk yayınlama hakkı dergimizindir. Sonrasında eser sahiplerinindir. Derece alan eserler “Güncel Sanat Öykü ve Şiir Ödüllü Eserler” adı altında ortak bir payda ile kitap olarak yayınlanacaktır. Eşit payda ile katılım yapılacaktır ve kitap eşit sayıda verilecektir. Derece alsa da kitaba girmek istemeyen arkadaşlarımızın ödülleri iptal edilecektir.
 • Yarışmaya katılanlar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası