hayvanat bahçesi macerası

Hukuk ve İklim Değişikliği Perspektifinden Ormansızlaşmanın Önlenmesi Makale Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Eylül 2023

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 27 Bin TL'dir.

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Avukatlar, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan üniversitelerden lisans derecesiyle mezun olanlar, yüksek lisans ya da doktora eğitimi görmekte olan öğrenciler, bu programlardan mezun olanlar ve bu üniversitelerde öğretim üyesi ya da öğretim görevlisi olarak görev yapan akademisyenler katılabilir.

🏢 Düzenleyen: WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile Kadir Has Üniversitesi İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB)

Yarışma başvurusu bitti!

Hukuk ve İklim Değişikliği Perspektifinden Ormansızlaşmanın Önlenmesi Makale Yarışması

Hukuk ve İklim Değişikliği Perspektifinden Ormansızlaşmanın Önlenmesi Makale Yarışması

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile Kadir Has Üniversitesi İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB) Hukuk ve İklim Değişikliği Perspektifinden Ormansızlaşmanın Önlenmesi Makale Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Yarışmaya Türkçe dilinde yazılmış olan makaleler kabul edilecektir.
 • Makale yarışmasına avukatlar, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan üniversitelerden lisans derecesiyle mezun olanlar, yüksek lisans ya da doktora eğitimi görmekte olan öğrenciler, bu programlardan mezun olanlar ve bu üniversitelerde öğretim üyesi ya da öğretim görevlisi olarak görev yapan akademisyenler katılabilir.
 • Yarışmaya katılacak makalelerin en fazla 3 yazarlı olması gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılmak üzere gönderilen makalelerin daha önce başka bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere gönderilmemiş olması gerekir.
 • Katılımcılar, makalelerin telif ücreti istemeksizin basılı (kitap, dergi vb.) veya dijital (epub, e-kitap, e-dergi, online kitap, online dergi, pdf, web sitesi vb.) şeklinde yayınlanmasına ve dağıtılmasına, dereceye giren ve/veya Jüri tarafından uygun görülenlerin kitap olarak yayınlanmasına, özü korunmak koşuluyla editoryal düzenlemeye tabi tutulmasına, sosyal medyada paylaşılmasına, kişi, kurum ve kuruluşlara gönderilmesine onay vermiş sayılırlar.
 • Makalelerin başında 150-200 kelime aralığında Türkçe bir öz metni yer almalıdır.
 • Yazı karakteri Times New Roman şeklinde, metin 1.5 satır aralığında ve 12 punto, dipnotlar tek satır aralığı ve 10 punto olmalıdır. Dipnotların ilgili sayfanın altında gösterilmesi gerekir.
 • Makaleler Word ve PDF formatında olmak üzere elektronik posta ile ccllab@khas.edu.tr adresine gönderilecektir. Bu e-postada makalenin yazar ya da yazarlarının katılımcı olma koşullarını sağladıklarına ilişkin belgelerin de gönderilmesi beklenmektedir.

Hukuk ve İklim Değişikliği Perspektifinden Ormansızlaşmanın Önlenmesi Makale Yarışması Ödülleri

 • Birinci: 12.000 TL
 • İkinci: 9.000 TL
 • Üçüncü: 6.000 TL

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası