hayvanat bahçesi macerası

10. Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 31 Ağustos 2024

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 3 Bin 500 TL'dir.

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Websitesi

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri

Yarışma başvurusu devam ediyor...

10. Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması

10. Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması

Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri 10. Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması düzenliyor.

Şiir Yarışması 2024: Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri tarafından şiir meraklılarını yazmaya özendirmek amacıyla 10.su düzenlenen “serbest” konulu Şiir Yarışması 2024 başlıyor. Ödüllü şiir yarışmaları içerisinde süreklilik arz eden nadir güncel yarışmalardan olan Simit Çay Şiir Yarışmaları 2024 yılında da sizlerle. Yarışma bilgileri aşağıda detaylandırılmıştır.

Not: Sadece nitelikli eserlerin katılımının sağlanması, aşırı katılımı önlemek ve şiirlerin daha sağlıklı şekilde değerlendirilebilmesi amacıyla 55 lira (+KDV), katılım ücreti olarak belirlenmiştir.

Yarışmanın Konusu: Konu serbesttir. (Bakınız: İyi bir başlık için nelere dikkat edilmelidir?) Biçim: Herhangi bir biçimsel kısıtlama bulunmamaktadır. Yarışmanın son başvuru tarihi, saati: 31 Ağustos 2024, 20.00 Sonuçların açıklanması: 4 Ekim 2024‘e kadar Instagram hesabımız ile bizimle iletişim kurun: @simitcayedebiyat Yarışmaya katılmak için üstteki cümlede bulunan “tıklayınız” bağlantısını kullanınız. Şiir yarışmamızda nasıl bir değerlendirme yaptığımızı da sizinle paylaşıyoruz. Merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıdan şiirinizin nasıl değerlendirileceğine dair formu inceleyebilirsiniz.

Yarışmanın değerlendirme ölçütlerine yani şiir yarışması değerlendirme çizelgesine ulaşmak için tıklayın.

Katılım Koşulları:

 • Yarışmaya katılan şiirin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir süreli yayında veya şiir sitesinde* yayımlanmamış olması gerekir. Bunun yanında, kısmen veya tamamen alıntılanmış şiirler de değerlendirme dışı bırakılacaktır.
 • Her yarışmacı, yarışmaya en fazla iki (2) şiirle katılabilir. Şiirlerin dili, Türkiye Türkçesi ile anlaşılabilmesi kaydıyla herhangi bir Türk lehçesi (Azerbaycan Türkçesi vb.) olabilir. Yarışmada konu ve tarz sınırlaması yoktur. Ayrıca yarışmaya niteliksiz eserlerin katılmasını önlemek ve sağlıklı şekilde okunabilir sayıda şiir gelmesini sağlamak amacıyla katılımcılardan katılım ücreti alınacaktır.
 • Katılım ücreti ödenmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.
 • Yarışma genel ağ (internet) üzerinden gerçekleştirilecektir. Kesinlikle elden dosya teslimi yapılmayacaktır. Formdaki (*) ile işaretlenen ad, soyad, adres gibi tüm bilgilerin doğru biçimde doldurulması zorunludur. Ayrıca yarışmada tüm katılımcılar kendi bilgilerini doğru bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde kazanılan ödül iptal edilecektir.
 • Yarışmaya katılan şiirler yapıt sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, yapıt sahibinin ismi zikredilmek koşuluyla yarışmayı düzenleyicileri tarafından bir kitapta toplanabilir, dergi, gazete, e-yayın, sosyal medya veya genel ağ sayfasında yayımlanabilir.
 • Yarışmaya katılan eserler üzerinde Seçici Kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir. (Ki ve de bağlacının yanlış yazılması, “herkes”in “herkez” biçiminde bilinçli olmayarak yazılması vb. durumlarda yazım düzeltmesi yapılabilir; estetik kaygılarla yapılan özgün imlaya karışılmaz.)
 • Etkinlik düzenleyicileri gereken hâllerde yarışma koşullarında değişiklik yapabilir, yarışmayı iptal edebilir, belirli bir sırayı paylaştırabilir [iki birinci seçme gibi (bu durumda bir sonraki sıra belirlenmez)] ya da iptal edebilir. Ayrıca düzenleyiciler yarışma takviminde her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.
 • Şiir yarışması düzenleme biçimi ve şiirlerin değerlendirilmesindeki tüm yetki seçici kurula aittir.
 • Şiirlerin içeriği ile ilgili bütün sorumluluk eser sahibine aittir. Nitekim yarışmaya katılan toplumun genel hassasiyetlerine ve yasalara aykırı eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Yarışma sonucu açıklandıktan itibaren 10 gün içerisinde katılım esnasında beyan edilen e-postaya yonetici@simitcay.com e-posta adresinden gönderilen bildirime yanıt vermeyen -ulaşılamayan- kişilerin ödülleri iptal edilecektir. Bu ödüller bir başkasına devredilmeyecektir.
 • Yarışmaya şiir gönderen şairler bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.
 • Yarışma kurulu yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda ödenen katılım paraları iade edilecektir.
 • Ödüller, katılım ücretini ödeyen kredi kartı hesabının sahibine değil şiirin sahibine yapılacaktır. Daha önce yarışmamızda para ödülü kazananlar iki yıl geçmeden yarışmaya tekrar başvuru yapamazlar.
 • Şiir sitelerinde yayımlanan şiirler, sonuçların açıklanmasının ardından 2 saat içerisinde mevcut siteden kaldırılmalıdır. Şiirin yayımlandığı yer ile oluşabilecek her türlü uzlaşmazlıktan şiirin sahibi sorumludur.

10. Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması Ödülleri

Yarışmamız ödüllü bir müsabakadır. Dünyanın her yerinden Türkçe veya diğer Türk lehçeleri (Azerbaycan Türkçesi vb.) ile yazdığınız şiirlerle katılabilirsiniz. Ödüller aşağıda sıralıdır:

Birinciye: 2000 lira + başarı belgesi + Betik’in arka kapağında şiir yayımlama İkinciye: 1000 lira + başarı belgesi + Betik’te şiir yayımlama Üçüncüye: 500 lira + başarı belgesi + Betik’te şiir yayımlama

Ödül töreni ile ilgili detaylar daha sonra açıklanacaktır.

Kazanılan para ödülleri Türkiye’de hizmet veren bir banka şubesindeki -bizzat kazanan kişiye ait- IBAN numarasına 30 Ekim 2024 tarihine kadar yatırılacaktır. Nitekim ödül kazanılması durumunda yonetici@simitcay.com’a gönderilen IBAN beyanları dikkate alınacaktır. Beyan hususunda yaşanan herhangi bir aksaklıktan yarışma kurulu sorumlu değildir.

Başvuru Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası