hayvanat bahçesi macerası

Şubat 2019 Edebiyat Yarışmaları


Geleneksel Öykü, Deneme ve Kısa Film Senaryo Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Şubat 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 9 Bin 750 TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 2019-2020 Eğitim öğretim yılında Atatürk Üniversitesinde önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimi görmekte olan her öğrenci (örgün, uzaktan ve açık öğretim) katılabilir.

Yarışma başvurusu bitti!

Geleneksel Öykü, Deneme ve Kısa Film Senaryo Yarışması
📃Konu: “Erzurum’da Yaşamak”
🛄Son Teslim: 30 Aralık 2019
🎉Sonuçların Açıklanması: 30 Ocak 2020
Yarışmaya sen de katıl: yarisma@atauni.edu.tr


Tuvalden Kaleme Şiir ve Öykü Yarışması 2020

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 22 Şubat 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Yarışmanın amacı, öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini edebiyatın çeşitli türleri ile ifade edebilme yeteneğini geliştirmek ve estetik duygu kazandırmak; edebiyatla buluşmalarını ve yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamak; düşünen, sorgulayan, araştıran, kendini doğru ve akıcı bir üslupla ifade edebilen öğrencilerimizi desteklemek; dilimizi, doğru ve kurallara uygun bir şekilde kullanmaya teşvik etmektir. Ödüller: Şiir Alanında: Birinci: Dizüstü Bilgisayar İkinci: Tablet Bilgisayar Üçüncü: Bisiklet 2 Adet Mansiyon Ödülü: Kitap Seti Öykü Alanında: Birinci: Dizüstü Bilgisayar İkinci: Tablet Bilgisayar Üçüncü: Bisiklet 2 Adet Mansiyon Ödülü: Kitap Seti Not: Dereceye giren tüm öğrencilere başarı belgesi verilecektir


Dilimden Kalemime Öykü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 8 Şubat 2019

Yarışma başvurusu bitti!

YARIŞMANIN AMACI: Öğrencilerin hayal dünyalarını, duyarlılıklarını, farkındalıklarını, yüreklerinden gelen sözcükler ve ana dil bilinciyle ortaya koymalarını sağlamaktır. YARIŞMA KAPSAMI: İzmir ilindeki resmi ve özel ortaokulların 6. ve 7. sınıf öğrencilerini kapsar YARIŞMA KOŞULLARI Yarışma İzmir’deki resmi ve özel ortaokulların 6. ve 7. sınıf öğrencileri arasındadır. Her okul yarışmaya en fazla iki öğrenciyle katılabilir. Öğrenciler aynı ya da farklı sınıf seviyesinde olabilirler.


Bilgi Evi Geleneksel 15. Kitap Okuma Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi:

Yarışma başvurusu bitti!

Son Başvuru: 16 Şubat 2019 . Toplam Para Ödülü: 45 Bin TL’dir. Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin bir kültür klasiği haline gelen 15. Kitap Okuma Yarışması’nda belirlenen yarışma kitapları her yıl olduğu gibi bu yıl da çok özel eserlerden oluşuyor. Okumanın; ilerlemek için ilk adım olduğunu bilerek kitap ve okuma üzerine farkındalık oluşturmak, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Zeytinburnu Bilgi Evleri Kitap Okuma Yarışmasının 15’incisi başladı. Okuma sevgisi oluşturarak merak eden, araştıran, sorgulayan, tartışan ve karar verebilen; neden sonuç ilişkisi kuran, üretici fikirler geliştirebilen bireylerin topluma kazandırılmasını hedefleyen yarışmaya, Zeytinburnu halkı yoğun ilgi gösteriyor.


Uluslararası Anadil Günü Kompozisyon Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi:

Yarışma başvurusu bitti!

Başvuru: 11 Şubat 2019 Sofya’da faaliyet gören Kültürel Etkileşim Derneği tarafından “21 Şubat Uluslararası Anadil Günü (UNESCO)” münasebetiyle bir kompozisyon yarışması düzenlenecektir.


hayvanat bahçesi macerası