hayvanat bahçesi macerası

Temmuz 2020 Edebiyat Yarışmaları


Cem'den Dinle Korku Hikaye Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Temmuz 2020

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya herkes katılabilir.

Yarışma başvurusu bitti!

Türkiye’nin en çok içerik çeşidi sunan korku kanalı Cem’den Dinle olarak yine heyecan dolu bir etkinlikle karşınızdayım. Bir hikaye kanalı olarak uzun zamandır kafamda olan ödüllü hikaye yarışması projesini hayata geçiriyorum. Sizler de bu yarışmaya katılıp ödülleri kazanmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki açıklamalara göz atın. Haydi kaleminize kuvvet. Şimdiden başarılar ve bol şanslar :)


Peri Masalları Masal Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2020

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir.

Yarışma başvurusu bitti!

Edebiyatyarismalari.com web sitemizin 3. yarışması Peri Masalları masal yarışması. Masal edebiyat türü daha çok çocuklara okunan Keloğlan Masalları, Kırmızı Başlıklı Kız, Uyuyan Güzel, Bremen Mızıkacıları vb. içerikler ile tanınıyor. Bu türü çok sevdiğimiz için bu ayki yarışmamızı Masal Yarışması olarak benimsedik.


Smyrna Edebiyat Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 14 Temmuz 2020

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya lise ve serbest olmak üzere iki kategoride katılınabiliyor

Yarışma başvurusu bitti!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Smyrna Edebiyat Yarışması, öykü ve şiir olmak üzere iki dalda düzenleniyor. Yarışmaya lise ve serbest olmak üzere iki kategoride katılınabiliyor. Her iki dalda da yarışmaya katılacak adaylardan lise kategorisinde “Salgın günlerinde umut”, serbest kategoride ise “İzmir’de bir gün” konularında üretim yapmaları bekleniyor.


Kuşaktan Kuşağa Sendikal Hatıralar Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 10 Temmuz 2020

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 29 Bin TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Eğitimciler Birliği Sendikası’nın görev süresi sona ermiş veya halen görevde bulunan bütün genel merkez, şube, temsilcilik yöneticileri, işyeri temsilcileri ile emekli olan veya halen üye olan bütün üyelerine açıktır

Yarışma başvurusu bitti!

Yarınki kazanımların imkân ve zeminini şimdi oluşturuyoruz. Bizim geleneğimiz, geçmiş bağlantılarıyla köklü; geleceğimiz, kültür köklerinden beslendiği ölçüde zengin ve güçlü olmalıdır. Ancak geçmişe dayanan, geçmişten güç ve ilham alanlar, geleceğe dönük hamle yapabilirler. Geçmişteki emeğimiz, geleceğimizin istikametidir. Çünkü geleceğe bağlanan geçmiş kurumsal akıl ve bilinç oluşturur. Bu minval üzere hareketimizin gelişerek devam etmesi, kök değerlerine bağlı kalmasıyla mümkündür.


Balıkesir Bayşad Şiir Yarışması 2020

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Temmuz 2020

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 6 Bin TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Balıkesir il geneli lise öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Kuvâ-yi Milliye’nin 100. Yılında HAYDİ GENÇLER ŞİİR YAZIYORUZ BALIKESİR İL GENELİ LİSE ÖĞRENCİLERİNE yönelik bir şiir yarışması düzenliyoruz.


16. Çocuk Filmleri Festivali Filmimin Hikayesi Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 12 Temmuz 2020

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 8-12 yaş aralığındaki herkes katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Öncelikle yaşın 8 ila 12 arasında olmalı. Yani 2008, 2009, 2010, 2011 veya 2012 yılında doğmuş olmalısın. Hikâyen 2 sayfayı geçmesin. Tabii istersen daha kısa da yazabilirsin. Bu senenin konusu geleneksel Eyüp oyuncakları. Geleneksel Eyüp Oyuncakları hakkında istediğin hikâyeyi yazabilirsin. Yazdığın hikâyeyi 16 Mart 2020 tarihine kadar bize göndermelisin. E-posta adresimiz hikaye@tursak.org.tr . Sakın gecikme, olur mu? Çünkü bu tarihten sonra gönderilen hikâyeler ne yazık ki yarışmaya alınamıyor. Eğer yardıma ihtiyacın olursa, büyüklerinden yardım istemekten çekinme.


9. Hasan Özderin Makale Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Temmuz 2020

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 10 Bin TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışma yalnızca hukuk fakültesi öğrencilerinin katılımına açıktır.

Yarışma başvurusu bitti!

Yarışmanın Amacı ve Konusu:
Yarışmanın amacı, hukuk fakültesi öğrencilerinin eğitim ile edinmiş oldukları hukuk nosyonunu uygulamaya yönelik olarak kullanabilme, yorum yapabilme, konuyla ilgili yargı içtihatlarını değerlendirebilme ve fikirlerini hukuksal yazım tekniklerine uygun bir biçimde yazıya dökebilme becerilerinin geliştirilmesini sağlamaya çalışmaktır.


hayvanat bahçesi macerası