hayvanat bahçesi macerası

Dr. Vehbi ESER Ödüllü Makale Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 7 Nisan 2023

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 22 Bin 500 TL'dir.

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Ziraat Fakültelerinin son sınıflarında okuyan öğrenciler katılabilir.

🏢 Düzenleyen: Bitki ıslahçıları Alt Birliği (BİSAB)

Yarışma başvurusu bitti!

Dr. Vehbi ESER Ödüllü Makale Yarışması

Dr. Vehbi ESER Ödüllü Makale Yarışması

Bitki ıslahçıları Alt Birliği (BİSAB) Dr. Vehbi ESER Ödüllü Makale Yarışması düzenliyor.

Bitki ıslahçıları Alt Birliği (BİSAB) Tohumculuğun temeli olan bitki ıslahçılarının dayanışmasını sağlamak ve ülkemiz tohumculuk sektörüne hizmet etmek ve geliştirmek amacıyla 5553 sayılı Tohumculuk Kanununa göre kurulmuş tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. 11 Mayıs günü BİSAB tarafından her yıl BİTKİ ISLAHÇILARI günü olarak kutlanmakta, üyelerimiz, bitki ıslahı ve tohumculukla ilgili diğer kamu ve özel sektör kuruluşları yetkilileri ile üniversitelerden akademisyen ve öğrencilerin katıldığı bitki ıslahının öneminin anlatıldığı etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu çerçevede BİSAB, TÜRKTOB ve Tarım ve Orman Bakanlığı ile işbirliği içinde 2017 yılında başlatılan ve geleneksel hale getirilen, Ziraat Fakültelerinin son sınıflarında okuyan öğrencilerin katılacağı ödüllü bir yarışma düzenlemiştir.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yerelden Küresele Bitki Islahı” konulu bu yılki yarışmaya katılım süresi 7 Nisan 2023 tarihinde sona erecektir. Sonuçlar komisyon tarafından değerlendirilerek, yarışmada dereceye giren 3 makaleye ödül verilecek ve 11 Mayıs Bitki Islahçıları gününe davet edilerek konuşma yapmaları sağlanacaktır.

  • Yazılar 3 A4 sayfasını geçmeyecektir (12 punto 1.15 aralı, Times New Roman karakteri kullanılacak ve kenar boşlukları her taraftan 2,5 cm olacak).
  • Katılımcılar iletişim bilgilerini de içeren yazılarını en geç 7 Nisan 2023 tarihe kadar yarisma@bisab.org.tr adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir.

Dr. Vehbi ESER Ödüllü Makale Yarışması Ödülleri

  • Birinci: 10.000 TL
  • İkinci: 7.500 TL
  • Üçüncü: 5.000 TL

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası