hayvanat bahçesi macerası

Yunus Emre’ye Mektup Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 8 Ekim 2021

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 10 Bin 500 TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Yunus Emre’ye Mektup

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Lise öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Yunus Emre’ye Mektup Yarışması

Yunus Emre’ye Mektup Yarışması

2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe Yılı ilan edilmesinin ardından Karaman’da projeler hız kesmeksizin devam ediyor. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Belediyesi iş birliğinde düzenlenecek olan Yunus Emre’ye Mektup konulu yarışma ile hem Yunus Emre; fikirleri, dünya görüşü, şiirleri ve üslubuyla anılmış olacak hem de Türkçenin gençler arasında doğru, yerinde, açık ve anlaşılır şekilde kullanılması teşvik edilecek.

Gençlerin Türkçeyi etkili biçimde konuşma ve yazma becerilerini geliştirmenin yanı sıra Yunus Emre’yi daha yakından tanımalarını amaçlayan yarışmaya başvurular, 13 Eylül ile 08 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’deki açık lise hariç tüm lise öğrencilerinin başvurabileceği Yunus Emre’ye Mektup konulu yarışmada “İlahi aşk ve Yunus Emre, İnsan Sevgisi ve Yunus Emre, Barış, Sevgi, Hoşgörü, Kardeşlik Söylemi ve Yunus Emre, Anadolu Türkçesi ve Yunus Emre” konu başlıklarında metinler kaleme alınacak. Yazılan metinler, başvuru formuyla birlikte mektup@kmu.edu.tr adresine 08 Ekim 2021 tarihine kadar gönderilecek.

Yarışma sonuçları 28 Ekim 2021 tarihinde üniversitenin ve belediyenin resmi internet adreslerinden duyurulacak.

Yunus Emre’ye Mektup Yarışması Ödüller

  • Birincilik 3500 TL
  • İkincilik 2500 TL
  • Üçüncülük 1500 TL
  • Teşvik Ödülü 1000 TL (3 Adet)

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası