Yunus Emre Hikaye, Şiir, Deneme Yarışması


Denizli Yunus Emre Şiir Yarışması

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Denizli Yunus Emre Şiir Yarışmasını duyurdu

Yunus Emre Söz, Varlık ve Türkçe Deneme Yarışması

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Sudurağı Belediyesi Söz, Varlık ve Türkçe konulu Deneme Yarışması düzenliyor.

Yunus Emre Dünya Dili Türkçe Kompozisyon Yarışması

2021 Yılının Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılı olması ve bu yılın Yunus Emre ve Türkçe Yılı olarak ilan edilmesi münasebetiyle, Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından düzenlenen Dünya Dili Türkçe Kompozisyon Yarışması düzenliyor

Yunus Emre’nin Şiirine Nazire Şiir Yazma Yarışması

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ortaokul öğrencileri arasında Yunus Emre’nin Şiirine Nazire Şiir Yazma Yarışması düzenliyor.

Yunus’un Sesi Deneme Yarışması

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yetişkinler arasında Yunus’un Sesi Şiir Yazma Yarışması düzenliyor.

21. Yüzyılda Yunusça Yaşamak Kısa Öykü Yarışması

Vefatının 700. yılı nedeniyle 2021 yılı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Yunus Emre’yi anma yılı olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda İstanbul Gelişim Üniversitesi, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından “21. Yüzyılda Yunusça Yaşamak: Hoşgörü, Özveri, Sabır, Sevgi başlıklı kısa öykü yarışması düzenlenmesine karar verilmiştir.

Yunus Emre’ye Mektup Yarışması

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ve Karaman Belediyesi iş birliğiyle Yunus Emre’ye Mektup konulu yarışma düzenlenecek.

13. Yunus Emre Şiir Yarışması

Eskişehir Sanat Derneği, şiirimizin büyük usta şairi Yunus Emre’mizi sanat ortamında anmak ve tanıtmak amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlediği Yunus Emre Sanat Buluşması etkinliklerinde ödül töreni olan Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlemektedir.

Gençlerin Kaleminde Bir Yunus Emre Deneme Yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Gençlerin Kaleminde Bir Yunus Emre Deneme Yarışması düzenliyor.

Yunus Emre Hikaye Yarışması

6-18 yaşındaki öğrenciler için Yunus Emre Hikaye yarışması düzenleniyor.

YTB Türkçe Ödülleri Yunus Emre Özel

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı öykü, şiir, deneme, kitap desteği yarışması düzenliyor

12. Yunus Emre Şiir Yarışması

Eskişehir Sanat Derneği, şiirimizin büyük usta şairi Yunus Emre‘mizi sanat ortamında anmak ve tanıtmak amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlediği Yunus Emre Sanat Buluşması etkinlikleri çerçevesinde Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlemektedir.


11. Yunus Emre Şiir Yarışması

Eskişehir Sanat Derneği, şiirimizin büyük usta şairi Yunus Emre’mizi sanat ortamında anmak ve tanıtmak amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlediği “Yunus Emre Sanat Buluşması” etkinliklerinde ödül töreni olan Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlemektedir.


Yunus Emre Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Değerler Eğitimi “Sevgiye Davet” projesi kapsamında Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi olarak Türkiye geneli “Yunus Emre ve Hoşgörüsü”konulu şiir,kompozisyon ve resim yarışması düzenliyoruz.Başvurular okul müdürlüğümüze olacaktır.