hayvanat bahçesi macerası

Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 17 Ocak 2020

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 4 Bin 200 TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Posta/Elden

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Türkiye geneli ortaokulu, lise öğrencileri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması

Rota Koleji, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Türkiye geneli ortaokul, lise ve dengi okullara yönelik “Düş Günlüğü” adıyla “masal - öykü - şiir” alanlarında edebiyat ödülleri verecektir.

Amaç:
Edebiyat yoluyla gençler üzerinde insani etkiler uyandırmak, onlara toplum içinde değer katmak, bu değerleri kalıcı kılmak, anadili bilinci içinde dilin doğru ve verimli kullanımını sağlamak, gençlere estetik duyarlılık kazandırmak.

Yarışma Kategorileri:
5, 6. sınıflar “masal”, 7, 8. sınıflar “öykü”, 9, 10, 11, 12. sınıflar “öykü” ve “şiir” dallarında yarışmaya aday olabileceklerdir.

Değerlendirme Kategorileri:

 1. Ortaokul 5, 6. sınıflar masal kategorisi,
 2. Ortaokul 7, 8. sınıflar öykü kategorisi,
 3. Lise 9, 10, 11, 12. sınıflar öykü ve şiir kategorilerinde değerlendirileceklerdir.

Yarışma Koşulları:

 1. Adaylar, yarışmaya tek dalda katılabileceklerdir.
 2. Adaylar, yarışmaya daha önce başka yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış eserleriyle katılacaklardır.
 3. Yarışmaya 5 ve 6. sınıf öğrencileri 1 masal; 7 ve 8.sınıf öğrencileri 1 öykü; lise öğrencileri 2 öykü ya da 5 şiir göndereceklerdir.
 4. Eserler; A4 kâğıda, 1,5 satır aralığında 12 punto olarak Times New Roman yazı karakteriyle bilgisayarda yazılacaktır.
 5. Masallar en fazla 3, öyküler en fazla 5 sayfa olacaktır. Şiirde sayfa sınırlaması yoktur.
  • Çalışmalar ikişer (2) nüsha halinde (çıktı alınarak) ve tek bir (1) CD (CD’nin açılıp açılmadığı mutlaka kontrol edilmeli) kaydıyla gönderilecektir.
  • Eserlerin ana nüsha ve kopyalarının üzerine sadece rumuz yazılacaktır.
  • Öğrencinin rumuzu, adı, soyadı, katıldığı bölge, il, okulu, sınıfı, eser adı, eserin sayfa sayısı; danışman öğretmenin adı-soyadı, telefon numarası (kişinin açık rızası olmak kaydıyla) katılım formuna eklenerek ayrı bir zarf içerisinde kapalı olarak gönderilecektir.
 6. 1, 2, 3, 4, 5. maddelere uymayan eserler yarışma dışı tutulacaktır.
 7. Yarışmacılar, ödüle aday oldukları eserlerinde rumuz kullanacaklardır.
 8. Seçici kurul, yarışmaya katılan eserlerin konu, içerik, anlatım bakımından özgünlüğüne dikkat edecektir. Alıntı veya çoğaltma niteliği taşıyan eserler yarışma dışı tutulacaktır.
 9. Seçici kurul, ödüle değer görülen eserlerin yayınlanması aşamasında, özünü koruyarak gerekli değişiklikleri yapabilir.
 10. Ödüle değer görülen eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Ancak Rota Koleji, sahibinin izniyle eserleri yayınlayabilir.
 11. Dosyalar posta/kargo aracılığıyla gönderilecek veya elden teslim edilecektir.
 12. Rota Koleji öğrencileri yarışmaya aday olamazlar.
 13. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ödül töreni sırasında verilecektir. Ödül törenine gelemeyen öğrencilerin ödülleri kendilerine vekil olacak kişiye verilecektir. Ödüller kargoyla gönderilmeyecektir.
 14. Eksik bilgili başvurular, şartnamede belirtilen koşullar dışındaki öykü, şiir ve masallar ve son katılım tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Posta/kargodaki gecikmeden Rota Koleji sorumlu değildir.

Ödüller:
Değerlendirme yapılan her kategori için; Birinciye 500 TL İkinciye 350 TL Üçüncüye 200 TL para ödülü verilecektir. Seçici kurul dilerse “seçici kurul özel ödülü” veya “özendirme ödülü” verebilir

Her dalda derece alan bütün öğrencilere ayrıca plaket verilecektir. “Seçici Kurul Özel Ödülü” veya “Özendirme Ödülü” alan öğrenciler kitap seti, kalem seti, bardak ve plaketle ödüllendirileceklerdir.Ayrıca yarışmaya en fazla katılım gösteren okul plaketle ödüllendirilecektir.

Bilgilendirme:
Yarışma sonuçları Rota Koleji Türkçe- Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından 25 Şubat-1 Mart tarihleri arasında danışman öğretmen aranarak bildirilecektir.

Ulaşım ve Konaklanma:
Şehir dışından gelerek ödül törenine katılmaya hak kazanan öğrenciler ve öğrencilerimizle birlikte gelen misafirlerimiz ulaşımı ve konaklamayı kendi olanaklarıyla sağlayacaklardır.

Yarışma Takvimi:
Eserlerin Son Gönderilme/Teslim Tarihi: 17 Ocak 2020 Seçici Kurulun Değerlendirmesi: 20-21 Şubat 2020 Ödül Töreni: 20 Mart 2020 Cuma

Yarışma İletişim Adresi:
İlgili Kişi Tuğba DOLAŞIR/ Aylin ALTIN Adres Gazi Mah. Yarbay Refik Cesur Caddesi No:32 Gaziemir/İZMİR Telefon (232) 220 26 26 Cep telefonu 0537 916 81 84 / 0541 367 09 95 E-Posta tugba.dolasir@rotakoleji.com aylin.altin@rotakoleji.com

Katılım Formu


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası