Ömer Seyfettin Yarışmaları

Ömer Seyfettin 100. Yılı Anısı Hikaye Yarışması Sonuçları

Yarışmada; Ortaöğretim Öğrencileri Kategorisinde 215 hikaye, Yükseköğretim Öğrencileri (Ön lisans, Lisans ve Lisansüstü ) Kategorisinde 63 hikaye, üyeler katagorisinde Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların üyeleri 392 hikaye olmak üzere toplam 670 hikaye değerlendirmeye alındı. Ömer Seyfettin’i hatırlayıp, O’nun fikirlerini hatırlatmanın ya da  anılarını yaad etmenin, aynı zamanda da yeni hikayeleri ve hikayecilerimizi Türk edebiyatına kazandırmanın amaçlandığı yarışmada, jüri üyeleri hikayeleri hummalı bir çalışma ile titizlikle inceledi.


Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması

Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması

İstanbul’u Okuyorum Projesi kapsamında Ömer Seyfettin’in vefatının 100. yılı münasebetiyle Ömer Seyfettin anısına Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenlenecektir.


Ölümünün 100'üncü Yılında Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması

Amaç:
Vefatının 100. yıldönümü vesilesiyle, Türk edebiyatının ve Türk dilinin en önemli temsilcilerinden ve öncülerinden bir olan Ömer Seyfettin’i anma ve anlama çerçevesinde; gençlerimize edebiyatı, hikâyeciliği sevdirmek ve onları yazmaya teşvik etmektir.


Ömer Seyfettin Anısına Hikaye Yarışması

Amaç:
Türk Eğitim-Sen; Türk kültürü ve Türk kimliği üzerine önemli fikir hareketleri içinde bulunmuş, hikâyeciliğimize değer katmış olan Ömer Seyfettin’i hatırlayıp, onun anılarını yaşatmaya devam ettirmek, aynı zamanda da yeni hikâyeleri ve hikâyecilerimizi Türk edebiyatına kazandırmak amacıyla Ömer Seyfettin’in vefatının 100. yılında hikâye yarışması düzenliyor.


31. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması

31’incisi Düzenlenen Gönen Belediye Belediyesi Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması Lise Ve Yetişkinler Bölümü Olarak Yapılacak. Yarışmaya Tüm Resmi Ve Özel Lise Öğrencileri Ve Yetişkinler Katılabilir.


Gönen Belediyesi Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2018. Gönen Belediye Belediyesi Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması Başvuruları 1 Aralık 1018 İle 31 Aralık 2018 Tarihleri Arasında Alınacak. Yarışma Ortaokul, Lise Ve Akademik Kategorilerinde Yapılacak. Ödül Töreni 9 Mart 2019 Tarihinde Yapılacak. Yarışma Başvuruları 1 Aralık 2018 Tarihinden İtibaren http://www.omerseyfettin.gen.tr Adresinden Online Olarak Yapılacak.