Edebiyat Yarışmaları | Sayfa 5


Uluslararası Ahilik ve Ahi Evran Yarışmaları

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Nisan 2022

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Herkes kendi yaş ve öğrenim durumuna uygun kategorideki yarışmalar katılabilir.

Yarışma başvurusu devam ediyor...

Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı pek çok edebiyat dalında ve pek çok yaş grubuna Uluslararası Ahilik ve Ahi Evran Yarışmaları düzenlemektedir.


20. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Kasım 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 22500 TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışma tüm yazarlara açıktır. Uyruğu ve öğrenim durumu ne olursa olsun 18 yaşın üzerinde olan ve şartname koşullarına uyan herkes katılabilir

Yarışma başvurusu devam ediyor...

2003 yılından bu yana çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri, 20. yılında çocuk edebiyatı alanında ve roman dalında verilecektir.


Sezai Karakoç yazıYORUM Felsefi Deneme Yazma Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 20 Şubat 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 4 250 TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Trabzon İli dâhilindeki tüm resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler (9,10,11 ve 12.sınıflar) bu yarışmaya katılabilir

Yarışma başvurusu devam ediyor...

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği, Akçaabat Belediyesi iş birliğinde lise öğrencilerimizin okuma, anlama ve yorumlayabilme, felsefi bir dille felsefe kavramlarını kullanarak deneme yazabilme, tutarlı düşünebilmelerini ve düşündüklerini temellendirebilme becerilerini ölçmeyi hedeflediğimiz ve bu yıl Sezai KARAKOÇ anısına gerçekleştireceğimiz V. yazıYORUM Felsefi Deneme Yazma Yarışması başvuruları başladı.


Sanat Durağı Öykü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 28 Ocak 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 9 Bin 500 TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya Türkiye veya yurtdışında yaşayan, Türkçe eser veren ve 18 yaşından gün almış herkes katılabilir.

Yarışma başvurusu devam ediyor...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı ve İZELMAN A.Ş. tarafından kentin kültür ve sanat hayatında sürdürülebilir üretimin sağlanmasına yönelik tasarlanan Sanat Durağı Projesi kısa öykü yarışması düzenlemektedir


Ömer Asım Aksoy Öykü Kitabı Ödülü

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 5 Temmuz 2022

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 5 Bin TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir

Yarışma başvurusu devam ediyor...

Yaşamı boyunca Dil Devriminin ödünsüz savunucusu olan, 30 Ekim 1993’te yitirdiğimiz Ömer Asım Aksoy’u dilci ve devrimci kişiliğiyle yaşatmak, düşünce ve yapıtlarını gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Aksoy Ailesiyle Dil Derneği’nin düzenlediği Dil Derneği Ömer Asım Aksoy Ödülü 2022’de bir öykü kitabına verilecektir.


6. Her Kitap Yeni Bir Hayat Kitap Okuma Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 20 Şubat 2022

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya, İstanbul ili genelindeki imam hatip liselerinin Hazırlık, 9, 10, 11’nci sınıflarında okuyan öğrenciler katılabilirler.

Yarışma başvurusu devam ediyor...

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak gelenekselleştirdiğimiz HER KİTAP YENİ BİR HAYAT kitap okuma yarışmamızın 6.sını gerçekleştiriyoruz.


Arjen Arî Şiir Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Mart 2022

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Yarışmaya isteyen herkes katılabilir.

Yarışma başvurusu devam ediyor...

30 Ekim 2012 tarihinde hayatını kaybeden Kürt şiirinin çağdaş öncülerinden Arjen Arî anısına düzenlenen şiir yarışmasının 9.su için başvuralar başladı.