hayvanat bahçesi macerası

Temmuz 2019 Edebiyat Yarışmaları


Avrupa Dayanışma Birliği Kısa Öykü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Avrupa Dayanışma Birliği’nin ideallerini, değerlerini ve gerçek ruhunu yansıtan hikayeler bekleniyor. Avrupa Dayanışma Birliği deneyiminizin, 7 Aralık 2016 tarihinden sonra Birlik başladıktan sonra gerçekleşmiş olması gerekli.


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Temalı Şiir/Mektup Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 12 Temmuz 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi / VAYAP Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı Şiir/Mektup Yarışması Yarışmaya Başvuru Şartları


Melih Cevdet Anday Roman Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 3 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Deneme, Tiyatro, Roman ve Şiir dallarında özgün eserlerin yaratıcısı Melih Cevdet Anday artık bu türlerde verilecek ödüllerle de anılacak.Her yıl ayrı dalda verilecek ödülün türü 2019 yılında “ROMAN” olarak belirlendi.


Ermenek Kısa Film, Belgesel, Hikaye, Şiir ve Fotoğraf Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Temmuz 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 12 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Ermenek 24. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali Kısa Film Belgesel Hikâye, Şiir ve Fotoğraf Yarışma Şartnamesi


Nevşehir Belediyesi Makale Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Nevşehir Belediyesi’nden Genç Yazarlara Davet Nevşehir Belediyesi, gençleri yazmaya teşvik etmek ve genç yeteneklerin keşfi amacıyla yeni bir uygulama başlattı.


15 Temmuz, Demokrasi, Milli Birlik Şiir Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 10 Temmuz 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Bulgaristan’da “15 Temmuz, Demokrasi, Milli Birlik” Temalı Şiir Yarışması


15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 12 Temmuz 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 200 Bin TL'dır

Yarışma başvurusu bitti!

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü 15 Temmuz Kısa Film Ve Senaryo Yarışmasının Amacı Milli Şuurumuzun Gelişimine Katkı Sağlanması, 15 Temmuz İle İlgili Nitelikli İçerikler Üretilmesi Ve Demokrasi Bilincinin Güçlendirilmesidir. Yarışma Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Düzenlenmektedir.


15 Temmuz Konulu Şiir ve Kompozisyon Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 05 Temmuz 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 6 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Yarışmanın Amacı: Madde-1. Geçmişten günümüze ülkemizde yaşanan darbelere dikkat çekilerek 15 Temmuz 2016’da milli iradeye yapılan hain saldırı ve darbe girişiminin ülkemiz ve özellikle üniversite gençliği üzerindeki etkisinin anlaşılması; aziz milletimizin darbecileri bertaraf etmedeki milli duruşunun destansı yaklaşımını ortaya koyarak gençlerin, millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını, bayrağını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, millî birlik, demokrasi ve yurt bilincine sahip yurttaşlar olarak yetiştirilmesi, “Demokrasi ve Millî İrade” konularında farkındalıklarının artırılması amaçlanmıştır.


Ankara Üniversitesi Edebiyat Ödülleri

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 26 Temmuz 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 5 Bin TL'dir.

Yarışma başvurusu bitti!

Ankara Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Edebiyat Ödülleri Yazarlar, ister bireysel isterlerse de yayınevleri aracılığıyla başvuruda bulunabilmektedir. Basımı 2018 yılında yayımlanan yapıtlar ile yayıma hazır dosya halindeki Şiir kitabı çalışmalarına açık olan yarışmada, Roman, Öykü ve Şiir olmak üzere her üç kategoride birinci olan eser sahibine 5.000 TL para ödülü verilecektir.


Kadıköy Belediyesi Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması 2020

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Temmuz 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 42 Bin 500 TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Sanat ve kültür hayatını desteklemeyi, çeşitli sanat alanlarına katkıda bulunmayı önemli bir kamusal sorumluluk kabul eden Kadıköy Belediyesi, Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’nın üçüncüsünü düzenliyor. Türk tiyatro edebiyatı repertuvarına yeni ve özgün oyunlar kazandırmak, oyun yazarı, edebiyatçı ve şairleri tiyatro oyunları yazmaya teşvik etmek için başlatılan yarışma Türkiye vatandaşı tüm yazar ve edebiyatçıların katılımına açık. Katılımcıların birden fazla eserle de başvurabileceği yarışmaya daha önce sahnelenmemiş, telif hakkı katılımcıyla ait, özgün eserler kabul ediliyor. Yarışmada birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra 2 adet de mansiyon ödülü yer alıyor.


hayvanat bahçesi macerası