hayvanat bahçesi macerası

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 28 Şubat 2021

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 10000 TL

✍️ Yarışmanın konusu: Serbest

✉️ Yarışmanın katılım şekli: Elden, Posta, Kargo

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İsteyen herkes katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri Şartları

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri Roman, Şiir, Öykü ve Çeviri Kurmaca Eser olmak üzere 4 kategoride verilecektir.

 1. Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri Atakum Belediyesi tarafından Roman, Öykü, Şiir ve Çeviri Kurmaca Eser olmak üzere 4 kategoride verilir.
 2. Ödüller için oluşturulan seçici kurul Doğan Hızlan, Zülfü Livaneli, Deniz Türkali, Gonca Özmen, Kemal Varol ve Yavuz Ekinci’den oluşmaktadır.
 3. Ödüllere bir takvim yılı (1 Ocak-31 Aralık) içinde yayınlanmış eserler başvurabilir. 2020 yılında Covid-19 sebebiyle yayınlanan eser sayısı azaldığı için 2021 Mayıs ayında verilecek ödüle katılacak eserlerin yayın tarihi 1 yıl daha geri alınarak 1 Ocak 2019-31 Aralık 2020 olarak belirlenmiştir.
 4. Seçici kurul eserlerde sadece edebi niteliği gözetir.
 5. Katılım Koşulları:
  • Ödüle aday olacak eser sahipleri ya da yayınevleri 28 Şubat 2021 akşamına kadar Atakum Belediyesi, Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri, Mimarsinan Mah, İsmet İnönü Blv. No:114, 55200 Atakum/Samsun adresine, hangi kategoriden aday olunduğuna dair imzalı bir yazı, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta adresi) ile birlikte 10 (on) nüsha kitabı elden, posta ya da kargo ile teslim etmelidir.
  • Şiir Ödülü’nde ‘Toplu Eserler’ başlığı altında şairin tüm şiirlerinin yer aldığı eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Ödüle aday olacak eserin daha önce başka bir ödül almamış olması gerekmektedir. Bu kural Kurmaca Çeviri Eser kategorisi için geçerli değildir.
 6. Ödüllere adaylık için başvurmamış ancak aynı takvim yılı içinde yayımlanmış eserler arasında değerli ve başarılı bulunanlar Jüri tarafından aday gösterilebilir. İlk olarak ilan edilecek Uzun Liste’de yer alan eserler arasında ödüllere başvurmamış ancak jüri üyeleri tarafından aday gösterilmiş olanlar varsa, uzun liste kamuoyuna açıklanmadan önce bu bilgi yazarlarıyla paylaşılır ve yazılı onayları alınır. Onay vermeyen yazarlar uzun listeden çıkarılır.
 7. Ön eleme sonrası oluşturulan 12’şer kitaplık Uzun Listeler 26 Mart 2021 tarihinde ilan edilecektir.
 8. Uzun Listeler’in değerlendirilmesi sonucu oluşacak 6’şar kitaplık Kısa Listeler (finalistler) 16 Nisan 2021 tarihinde ilan edilecektir.
 9. 4 kategorideki ödülleri kazananlar 19 Mayıs 2021 tarihinde ilan edilecektir.
 10. Ödül töreni Mayıs ayının son haftasında Atakum Belediyesi’nin duyuracağı bir tarihte yapılacaktır. Ödül her kategori için 2500TL, özel tasarlanan ödül heykelciği ve ödül madalyonundan oluşmaktadır.

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri Jüri Üyeleri

 • Doğan Hızlan
 • Zülfü Livaneli
 • Deniz Türkali
 • Gonca Özmen
 • Kemal Varol
 • Yavuz Ekinci

Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası