hayvanat bahçesi macerası

Haziran 2019 Edebiyat Yarışmaları


Lefkoşa Şarkı Sözü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 21 Haziran 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 2500 TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkent Lefkoşa’ya ait ve şehri anlatacak şarkının sözlerinin yazımı için yarışma düzenliyor. Yarışmanın amacı tüm renklerin kardeşçe bir arada yaşadığı şehir Lefkoşa’nın tanıtılması, Lefkoşalı olmak ve Lefkoşalıların yaşam kültürlerinin aktarılması, tarihi ve dokusunun söz ve müzikle anlatılması olarak belirlendi. Yarışmacılar için son başvuru tarihinin en geç 21 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimi olduğu yarışmada yazılan şarkı sözünün bestesi ise Lefkoşa Belediye Orkestrası tarafından yapılacak.


Sivas Kongresi 100. Yıl Şiir Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 20 Haziran 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 10 Bin TL'dir.

Yarışma başvurusu bitti!

Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği koordinesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Ozanların Dilinden-Şairlerin Kaleminden Sivas Kongresi’nin 100. Yılı’ konulu şiir yarışması düzenlenecek.


Mars'ta Yaşam Kısa Hikaye Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 10 Haziran 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 22 Bin 500 TL'dir.

Yarışma başvurusu bitti!

Türkiye’ye sathına hitap eden, ortaokul öğrencilerinin, uzay bilimlerine ilgi duyanların proje süresi boyunca, “Mars’ta Yaşam” konulu hikaye yazmaları konusunda onları cesaretlendirmek, zihin ve gönül dünyalarını yazıya aktarmalarını sağlamayı amaçlamaktayız. Albayrak Medya olarak, uzay biliminin ve gezegenlerin geleceği hususunda bir bilincin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla tüm resmi ortaokullar bünyesinde ve 16 Mayıs 2019 – 10 Haziran 2019 tarihleri arasında başvurularının alınacağı, Mars’ta Yaşam konulu bir hikâye yarışması düzenlemektedir.


Hacı Bektaş Belediyesi Kısa Öykü Ve Şiir Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 28 Haziran 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 4500 TL'dir.

Yarışma başvurusu bitti!

  1. Ulusal 30. Uluslararası Hacı Bektaş Belediyesi Kısa Öykü Ve Şiir Yarışması Konusu Alevilik-Bektaşilik Felsefesinde İnsan Sevgisi Ve Toplumsal Barış.


Benim Eserim Kısa Film Senaryo Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Haziran 2019

Yarışma başvurusu bitti!

1.Amaç ve Konu: Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteği ile “Kısa Film Senaryo Yarışması” düzenlenmiştir. “Benim Eserim” projesinin bir ayağı olan senaryo yarışmasının amacı; Telif Hakları konusunda farkındalık düzeyinin artmasını sağlamaktır.


Emin Özdemir Türkçe Ödülü 2019

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Haziran 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 1500 TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Emin Özdemir Türkçe Ödülü Katılım Koşulları Yaşamı boyunca Dil Devriminin ödünsüz savunucusu olan 1 Eylül 2017’de yitirdiğimiz Emin Özdemir’i dilci, yazıncı ve devrimci kişiliğiyle yaşatmak, düşünce ve yapıtlarını gelecek kuşaklara aktarmak; dil duyarlığını, dil ve yazın öğretimi anlayışını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Özdemir Ailesi ile Dil Derneği, “Dil Derneği Emin Özdemir Türkçe Ödülü”nü düzenlemiştir.


4. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Haziran 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 10 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteği ile şair ve yazarlarımızı, Attilâ İlhan’ın her eserinde öne çıkartmaya gayret ettiği ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserleri öne çıkartmak amacıyla düzenlenen ödüllü şiir ve roman yarışmasına katılmaya çağırıyor.


Everest Yayınları İlk Roman Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Haziran 2019

Yarışma başvurusu bitti!

  • Daha önce hiçbir edebi türde kitabı yayımlanmamış yazarların ilk romanlarıyla katılabilecekleri yarışmada yaş sınırı yoktur.


Karacaahmet'te İlk Buluşma Hikâye Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Haziran 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 13 Bin TL'dir.

Yarışma başvurusu bitti!

Kurallar:


Av. Cengiz Göral Anısına Makale Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 21 Haziran 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Bursa Barosu, yurt genelinde katılıma açık Cengiz Göral Makale Yarışması 2019 düzenliyor. Yarışmada konu ”özgürlük, demokrasi ve adalet” olarak belirlendi.


3. Cumba Şiir ve Öykü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 21 Haziran 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Cumba Kültür ve Sanat Platformu Şiir ve Öykü Yarışması İlk on sıralamasına giren eserler ve sahipleri 2 Eylül Pazartesi günü İnternet sayfamızda yayınlanacaktır. Şiir ve öykü dalında ilk 3’e girenler plaket ile ödüllendirilecektir. Hem şiir hem öykü dalında ilk on sıralamasına giren eserler, NİB Alüminyum A.Ş. ve ARTE Alüminyum San. ve Tic. Ltd. Şti. sponsorluğunda Yarışma Seçkileri adı altında toplanarak kitaplaştırılacak ve ayrıca yine ilk on sıralamasına girenlere katılım belgesi verilecektir. Ödül ve katılım belgeleri 28 Eylül 2019 Cumartesi günü 18:30’da Altunizade Kültür Merkezinde yapılacak törenle verilecektir.


hayvanat bahçesi macerası