hayvanat bahçesi macerası

Uluslararası Öğrenciler Eser Yarışması: Kültür Sanat


🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 4 Ekim 2020

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 51 Bin TL'dir

✍️ Yarışmanın konusu: YTB’nin 10. Yılı ...

✉️ Yarışmanın katılım şekli: E-Posta

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Türkiye’de lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören bütün uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır.

Yarışma başvurusu bitti!

Uluslararası Öğrenciler Eser Yarışması: Kültür Sanat

Kapsam:
Ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin kültür-sanat alanında çok yetenekli olduklarını ve hem Uluslararası Öğrenci Akademisi kapsamında hem de kendi imkanlarıyla birçok kursta yeteneklerini geliştirdiklerini biliyoruz. Bu çalışmaları ödüllendirmek ve kültür-sanat alanında üretimi teşvik etmek amacıyla Uluslararası Öğrenciler Eser Yarışması: Kültür-Sanat düzenlenmektedir.

Konu ve Kategoriler:

Yarışma konu başlıkları;

  • YTB’nin 10. Yılı
  • Uluslararası Öğrencilerin Gözünden Türkiye’de Dayanışma: “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var/Karanlığın ardında nice güneşler var” (Mevlana Celaleddin-i Rumi) olarak belirlenmiştir.
  • Belirlenen bazı kategorilerde konu sınırlaması bulunmamaktadır. Her kategori için hazırlanan şartnamelerin dikkatlice okunması gerekmektedir. Eksik yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yarışma kategorileri;

 1-Kısa Film/Senaryo  
 2-Fotoğraf
 3-Ebru/Hat/Tezhip
 4-Hikâye/Şiir/Deneme
 5-Müzik Beste/ Müzik Enstrüman İcra/ Müzik Ses İcra
 6-Resim/Karikatür

olarak belirlenmiştir. Her kategori için belirlenen şartnameleri muhakkak inceleyiniz. Şartname kurallarına uymayan çalışmalar dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Şartları:

  • Çalışmalar, eser sahibinin güncel özgeçmiş, öğrenci belgesi ve başvuru formu ile akademi@ytb.gov.tr e-posta adresine “Uluslararası Öğrenciler Eser Yarışması” konu başlığıyla gönderilmelidir.
  • Birden fazla eserle yarışmaya başvurabilir. Bu durumda, her eser için ayrı başvuru formu doldurulması gerekmektedir.
  • Yarışmaya ekip olarak katılım mümkündür. Ekip halinde yapılacak başvurularda her katılımcının çalışmanın hangi alanına katkı yapacağı detaylı olarak tanımlanmalıdır. Derece elde edilmesi halinde ödül, eseri oluşturan kişilere paylaştırılacaktır.
  • Yarışmaya gönderilecek çalışmalar özgün, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış, sergilenmemiş, başvurusu yapılmamış veya bu amaçla gönderilmemiş olmalıdır; daha önce lisans, telif, yayın anlaşması yapılmamış olması şarttır.
  • Her kategori için ayrı ayrı belirlenen Yarışma Şartnamelerindeki kurallara tam uyum sağlanması zorunludur.
  • Yarışmaya katılan makalelerin tüm yayın, yayım ve dağıtım hakları Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na ait olacaktır.

Detaylar


Benzer İçerikler:

hayvanat bahçesi macerası