hayvanat bahçesi macerası

Kasım Ayı Edebiyat Yarışmaları - 2019


Bir Hayata Dokunmak Deneme Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Kasım 2019

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Çorum Merkez ve Merkeze bağlı, Resmi ve Özel kurumlarda görev yapan öğretmenlere yönelik

Yarışma başvurusu bitti!

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ”Bir Hayata Dokunmak” konulu Deneme yarışması düzenliyor.


Öğretmenler Arası Anı Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 18 Kasım 2019

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmî ve özel okul/kurumlarda aktif olarak görev yapan öğretmen ve yöneticiler başvuru yapabileceklerdir

Yarışma başvurusu bitti!

Yarışmanın Amacı: Öğretmenlik mesleğinin algı ve statüsünün yükselmesine katkı sağlayacak, birlik ve beraberliğini pekiştirmek, moral ve motivasyonlarını artırmak, öğretmenlik mesleğinin kamuoyuna daha iyi tanıtılmasını sağlamasıyla öğretmenlerin eğitim öğretim ile ilgili yaşanmışlıklarının meslek yaşamlarındaki önemini çizmek, öğretmenlerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, gelecek kuşaklara ve diğer öğretmenlere aktarılmasını sağlamak.


24 Kasım Öğretmenler Günü Şiir, Kompozisyon ve Resim Yarışmaları

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 13 Kasım 2019

❗ Yarışmadaki kısıtlar: İstanbul'daki resmi ve özel okullarda eğitim gören öğrencisi olmak..

Yarışma başvurusu bitti!

Yarışmanın Amacı: Temel eğitim öğrencilerimizin Güzel Türkçemizin güzelliklerinden ve estetik değerlerden yararlanarak şiir ve kompozisyon türlerinin aracılığı ile öğretmenlik mesleği hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirmesini sağlamak, öğretmenlik mesleğinin önemini kavramak..


İyiki Öğretmenim Resim, Şiir, Anı, Fotoğraf Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 11 Kasım 2019

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okul öğretmenleri katılabilir

Yarışma başvurusu bitti!

Yarışmanın Amaçları: Türk Milli Eğitim Sistemi’nin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda ve Yapılandırmacı bir anlayışla yeniden geliştirilen “Öğretim Programlarına uygun olarak öğretmenlerin resim, şiir, edebiyat (anı) ve fotoğraf sanatına olan ilgilerini öne çıkarma fikrinden hareketle aşağıdaki amaçlar hedeflenmektedir: -Öğretmenlerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, estetik duyum ve beğenilerini geliştirmek, -Öğretmenlik mesleğinin toplumun geleceği üzerindeki etkilerine dikkat çekmek, -Öğretmenlerin duygu ve düşüncelerini çeşitli sanat çalışmaları aracılığı ile sergileyebilmeleri için ortam sağlamak, -Toplumların bilişsel, sosyal, kişisel gelişimlerinde öğretmenin önemini; öğretmenlerin ürettikleri resim, şiir, anı, fotoğraflar yoluyla aktarmak


Ben Öğretmen Olsaydım Şiir ve Kompozisyon Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 8 Kasım 2019

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Sakarya ili ve ilçelerinde okuyan ilköğretim ve lise öğrencileri

Yarışma başvurusu bitti!

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına ilkokul öğrencilerinin şiir; ortaokul ve lise öğrencilerinin kompozisyon dallarında katılabilecekleri yarışma düzenlenecektir. Yarışmanın Konusu: İlkokul : “Ben Öğretmen Olsaydım…”(Şiir) Ortaokul ve Lise: “Ben Öğretmen Olsaydım…” (Kompozisyon)


Akhisar Şiir, Resim ve Fotoğraf Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Kasım 2019

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Akhisarlı ortaokul ve lise öğrencileri

Yarışma başvurusu bitti!

Akhisar, ajandasını oluşturuyor! Akhisar Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji işbirliğiyle hayata geçen Akhisar Ajandası’nda, Akhisarlı öğrencilerin ürettiği resim, şiir ve fotoğraflar yer alacak. Akhisar Belediyesi, şehirdeki kültürel ve sanatsal çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Akhisarlı yetenekleri keşfetmek, kentteki tarihi değerleri ön plana çıkarmak ve öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Akhisar Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji ‘Akhisar Ajandası’ projesini hayata geçiriyor.


Şehidini Sen Anlat Liseler Arası Öykü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Kasım 2019

❗ Yarışmadaki kısıtlar: Lise Öğrencileri

Yarışma başvurusu bitti!

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesi tarafından Batman merkez ve ilçelerde bulunan liselerde, Liseler Arası Şehidini Sen Anlat Kısa Öykü Yarışması düzenleniyor. Vakıf Başkanı Ömer Dündar Pekacar: Gençlerin öykü yazmalarını özendirerek, hem zihni ve fikri gelişimlerine katkıda bulunmak, hem de bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi anlamalarını ve tanımalarını sağlayarak, genç nesilde vatan, millet, bayrak bilinci uyandırmak ve toplumda şehitlik kavramına ilişkin bir farkındalık meydana getirebilmek amacıyla, İlimiz merkez ve bağlı ilçelerde bulunan liselerde “Liseler Arası Şehidini Sen Anlat Kısa Öykü Yarışması” düzenliyoruz. Valiliğin izni ile başlattığımız yarışmanın duyuruları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bütün okullara yapıldı. Kısa Öykü Yarışmasına katılmak isteyen gençlerimiz, yazdıkları öyküleri word dosyası halinde 15 Kasım 2019 tarihine kadar tugsav.batman@gmail.com adresine gönderebilirler. Ödüller: Birinciye bisiklet, ikinciye tablet, üçüncüye kitap seti


Senin İklim Kahramanın Kim Öykü, Resim, Fotoğraf Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Kasım 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 9 Bin TL'dir

❗ Yarışmadaki kısıtlar: 13-18 Yaş arası gençler

Yarışma başvurusu bitti!

Senin İklim Kahramanın Kim? Alternatif sosyal medya sitesi novelheroes.com, küresel iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine dikkat çekmek amacıyla gençlere yönelik bir yarışma düzenliyor. Küresel ısınmanın yarattığı çevre sorunlarının dünya gündemine çocuklar ve gençler tarafından taşınması umut verici bir gelişme. “novelheroes.com” genç iklim kahramanlarının coşkulu ve kararlı hareketini desteklemek istiyor. Dünyanın tüm kahramanlarının interaktif ansiklopedisi olmayı hedefleyen “novelheroes.com” üzerinden yürütülecek yarışmada Kahramanını Yaz, Kahramanını Resimle, Kahramanını Fotoğrafla olmak üzere üç kategori bulunuyor. 13-18 yaş arası gençlerin katılımına açık olan yarışmanın teması “Küresel İklim Değişikliği ve Çevre Sorunları”. Para ödülü yanı sıra dergi ve kitapların hediye edileceği yarışma için son başvuru tarihi ise 30 Kasım 2019.


Av. Kazım Kolcuoğlu Makale Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 14 Kasım 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 6 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Yarışmanın amacı, hem İstanbul Barosu önceki dönem başkanlarından Değerli Üstad Av. Kazım Kolcuoğlu akademik bir çalışma ile anmak hem de stajyer meslektaşlarımızın kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayarak onları bu yönde teşvik etmektir


Ailenin Korunması ve Toplum Düzeni Ulusal Makale Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Kasım 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 11 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı


Taksav Kısa Oyun Yazma Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 11 Kasım 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Toplumsal Araştırmalar Kültür Ve Sanat İçin Vakıf(TAKSAV) Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali kapsamında Kısa Oyun Yazma Yarışması düzenledi.


Mevlana Liselerarası Şiir Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 8 Kasım 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Bizlere farklı gönül pencereleri açan büyük alimlerimiz,düşünürlerimiz eserleri ve felsefeleri ile bize emanettir. Onlara sahip çıktığımız yaşattığımız sürece maneviyatı korunmuş güçlü bir toplum olarak ayakta kalabiliriz. Bu kapsamda çocuklarımıza Mevlana sevgisini aşılamak ve gönüllerindeki Mevlana’yı bulmak adına bu yarışmayı düzenlemekteyiz. Yarışma 81 ilde liseler arasında düzenlenmektedir.


2019 TTB Behçet Aysan Şiir Ödülü

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Kasım 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Türk Tabipleri Birliği’nin, 2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak katliamında yitirdiğimiz Şair Dr. Behçet Aysan anısına düzenlediği Şiir Ödülü için bu yılki başvuru süresi başladı.


4. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Kasım 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 50 Bin TL'dir.

Yarışma başvurusu bitti!

DenizBank ve Türsak Vakfı iş birliğinde hayata geçirilen 4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması için başvurular başladı. Yarışmanın İlk Senaryo ayağı için son başvuru tarihi 1 Kasım 2019, İlk Film ayağı için son başvuru tarihi 2 Aralık 2019.


4. Vedat Günyol Deneme Ödülü

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Kasım 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 13 Bin 500 TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Bu yıl dördüncüsü verilecek olan Vedat Günyol Deneme Ödülleri ile ilgili önemli gelişmeler oldu, ödüllerimiz daha da güçlendi. İşte gelişmeler: Vedat Günyol’un, son günlerine dek denemelerini yayımladığı Cumhuriyet Gazetesi de ödüllerin destekçileri arasına katıldı. Cumhuriyet Gazetesi’ni Vedat Günyol Deneme Ödülleri Yürütme Kurulu’nda gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Seçici Kurul’da da değerli yazar Hikmet Altınkaynak temsil edecek. Önceki yıllarda seçici kurul üyesi olan Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sahibi Haluk Hepkon Vedat Günyol Deneme Ödülleri Yürütme Kurulu’na geçti. Öte yandan Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı değerli yazar Adnan Özyalçıner Seçici Kurul’a davet edildi. Özyalçıner bu çağrıyı kabul ederek Seçici Kurul’a katıldı. Kartal Belediye Başkanlığı’na seçildiğinden Seçici Kurul’dan ayrılan Gökhan Yüksel‘in yerine, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar Seçici Kurul’a katıldı.


İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Kasım 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 50 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışması


17. Tudem Edebiyat Ödülleri

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Kasım 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 45 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

  1. Tudem Edebiyat Ödülleri için başvurular başladı!


hayvanat bahçesi macerası