hayvanat bahçesi macerası

Eylül 2019 Edebiyat Yarışmaları


11. Yunus Emre Şiir Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 10 Eylül 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Eskişehir Sanat Derneği, şiirimizin büyük usta şairi Yunus Emre’mizi sanat ortamında anmak ve tanıtmak amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlediği “Yunus Emre Sanat Buluşması” etkinliklerinde ödül töreni olan Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlemektedir.


21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Öykü Yarışması Şenliği

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Eylül 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 4 Bin 750 TL değerinde kitap/kırtasiye hediye çekidir.

Yarışma başvurusu bitti!

Amaç: 2019 yılında İstanbul İli sınırları içinde düzenleyeceğimiz Öykü Şenliği kapsamında yer alacak yarışmayla, yazmayı seven, öykü yazmaya ilgi duyan Lise (9.,10.,11. ve 12.Sınıflar) öğrencilerini (Devlet ve Özel Lise Öğrencilerini) bir şenlik heyecanı ile buluşturmak, Öğrencilerimize, dilimiz ve edebiyatımız üzerine düşünme ve yazma yolculuğuna çıkma olanağı vermek aynı zamanda toplumsal yaşam becerilerini Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile gençlik dönemlerinde buluşturmak. Katılım Koşulları: Yarışma öykü dalında, lise öğrencileri: 9., 10., 11. ve 12. Sınıflar olmak üzere düzenlendi. *Yarışma, İstanbul İl sınırları içinde yer alan devlet ve özel okullarında anılan sınıflarındaki öğrencilere açıktır. Her okul dilediği/uygun gördüğü sayıda öğrencinin birer öyküsü ile katılabilir. *Öykü’de işlenecek ana tema Dayanışma’dır. İstenildiği takdirde aşağıdaki iki paragraflardan yola çıkarak kaleme alınabilir.


2019 Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Eylül 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 19 Bin 500 TL'dir.

Yarışma başvurusu bitti!

Türk edebiyatının önemli eserleri yıllar boyunca öğretmen yazarlar tarafından verilmiştir. Mehmet Âkif’ten Refik Halid’e, Necip Fazıl’dan Tanpınar’a, Yahya Kemal’den Çamlıbel’e, Halide Edip’ten Gülten Dayıoğlu’na edebiyata önemli eserler kazandıran isimler, aynı zamanda öğretmendir ve edebiyatın sesi okullardan yükselmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı, bu geleneğin devamını sağlamak ve okullarımızdaki suskun kalemlerin sesini duyurmak için, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenlemiştir.


Karanlığı Aydınlananlar Öykü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 13 Eylül 2019

Yarışma başvurusu bitti!

YARIŞMANIN AMACI Eski hükümlülerin istihdamı konusunda önyargıları kırmak, sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacıyla bir öykü yarışması düzenlenecektir.


Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 01 Eylül 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Pera Palace Hotel’in DenizBank iş birliği ve Storytel desteğiyle düzenlediği Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul, beşinci yılına özel bir öykü yarışması düzenliyor. Bu yıl 21-23 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek ve yurt içi ve yurt dışından önemli yazarların katılacağı festival; yolu yine bir dönem Pera Palace Hotel’den geçen Alfred Hitchcock temasıyla gerçekleştirilecek.


22. Hasan Bayri Şiir Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 27 Eylül 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 2 Bin 400 TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Bartın Belediyesi tarafından bu sene 22.’si düzenlenecek olan Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı. Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi’ne posta ve kargo yoluyla ya da şahsen elden teslim edilerek yapılabilecek.


Tuna Nehrine Öyküler

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 9 Eylül 2019

Yarışma başvurusu bitti!

TUNA NEHRİNE ÖYKÜLER


9. Şerzan Kurt Öykü Ödülü

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Eylül 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Eğitim Sen Batman Şubesi tarafından her yıl düzenlenen Şerzan Kurt öykü ödülleri yarışmasına başvurular başladı.


2019 Gio Öykü, Roman, İllüstrasyon, Çizgi Roman Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 15 Eylül 2019

Yarışma başvurusu bitti!

Öykü Yarışması:


Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2019

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 30 Eylül 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 10 Bin TL'dir.

Yarışma başvurusu bitti!

Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü, 2009 yılında aramızdan ayrılan meslektaşımız, arkadaşımız, sosyolog Dicle Koğacıoğlu anısına Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle SU Gender tarafından verilen bir makale ödülüdür.


Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması

🗓️ Yarışmanın son başvuru tarihi: 1 Eylül 2019

🏆 Yarışmanın toplam para ödülü: 6 Bin TL'dir

Yarışma başvurusu bitti!

Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tam burslu öğrenim görmeye hak kazanan Zeynep Başak Gülsoy, 13 Mart 2016’da Ankara Güvenpark terör saldırısında hayatını kaybettiğinde birinci sınıf öğrencisiydi ve daha yirmi yaşında bile değildi.


hayvanat bahçesi macerası