Nisan 2020 Edebiyat Yarışmaları


Türkiye İmam Hatip Liseleri Arası Kudüs Konulu Hikaye Yarışması

Son başvuru tarihi: 3 Nisan 2020

Toplam para ödülü: 3 Bin 750 TL'dir

Katılım Şekli: E-Mail - Online
Kısıtlar: İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrenciler arasında düzenlenecektir
Yarışma başvurusu devam ediyor...

Yarışmanın Organizasyonu: Yarışma BURAK Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği (bundan sonra Burak Derneği olarak anılacaktır) ile ÖNDER İmam Hatipliler Derneği (bundan sonra ÖNDER olarak anılacaktır) tarafından ortak düzenlenmektedir.


10. PONART Resim Yarışması

Son başvuru tarihi: 24 Nisan 2020

Katılım Şekli: Posta/Kargo
Kısıtlar: Yarışmaya Üniversitelerin Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencileri Katılabilir.
Yarışma başvurusu devam ediyor...

Yarışma; üniversitelerin ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açıktır. Eserler, Pentür ve Baskı Resim kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirilecektir. Katılımcılar en fazla üç eserle Katılımcı; adı, soyadı, adresi, telefon bilgilerini, okul ve bölümünü,fotoğraflı özgeçmişini ve eserin boyutları, eserin adını bilgi formuna yazarak eserin arkasına yapıştırıp göndermelidir. Eserlerin orjinallerinin gönderilmesi zorunludur. Fotoğraf, cd, vb gönderiler kabul edilmeyecektir. Pentür eserlerin kısa kenarı 35 cm’den az / uzun kenar ölçüsü 100 cm’den çok olmamalıdır. Baskı Resim eserlerin kısa kenarı 20 cm den az olmamalıdır. Yarışma Hahnemühle kağıt veya PonART tuval üzerine; Lukas yağlıboya, akrilik boya, suluboya, guaj ve baskı boyaları, PonART fırça, yağlı boya, yağlı pastel ve guaj boyalar, Panpastel, EberhardFaber pastel ve çizim kalemleri ile yapılmış tüm boya teknikleri ve karışık teknik ile yapılan çalışmalara açıktır. Konu serbesttir. Son katılım: 9 Mayıs 2020 (Eserlerin firmamıza son varış tarihi 11 Mayıs 2020’dir.) Kargodan kaynaklı gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Değerlendirmeden sonra ödül alan eserler hariç tüm eserler iade edilecektir. Ödül ve mansiyon alan eserlerin katılımcıları,eserlerini ve her türlü kullanım hakkını Art Boya Ltd.Ş.’ne vermiş sayılır. Katılımcılar yarışmaya kalmakla katılım şartlarını ve jüri kararlarını kabul etmiş sayılırlar. Hiçbir itiraz kabul edilemez.

Ödüller: Pentür Resim Birincilik ödülü: 1500 TL değerinde resim malzemesi İkincilik ödülü: 1000 TL değerinde resim malzemesi Üçüncülük ödülü: 750 TL değerinde resim malzemesi Mansiyon/3 adet: 500 TL değerinde resim malzemesi


Sufisin Ulusal Uzun Metraj Film Senaryo Yarışması

Son başvuru tarihi: 1 Nisan 2020

Toplam para ödülü: 30 Bin TL'dir

Katılım Şekli: Posta/Kargo
Kısıtlar: Her yaştan yarışmacı başvurabilir
Yarışma başvurusu devam ediyor...

Amaç: Sinemanın başlangıç noktası olan filmin içeriğini oluşturan fikir, bizim festivalimizin ana omurgasını oluşturmaktadır. Festivalimizin ismini taşıyan Sûfi sinema film içeriklerinin, fikri belli bir bakış açısına göre senaryolaştıran sinema emektarlarının geçen yıl olduğu gibi bu yılda desteklenmesi amaçlanmaktadır. En iyi yönetmenin, en iyi yapımcının, en iyi görüntü yönetmenin seçildiği festivallerden farklı olarak senaristin bakış açısını ödüllendirme yoluna gitmektedir. Özellikle teknolojik gelişmelerin çağ atladığı şimdiki zamanda asıl değerin öz olduğunu, anlam olduğunu tüm dünyaya anlatma çabasında olan Sûfisin, Uzun Metraj Sinema Filmi Senaryo yarışması düzenlemeyi amaçlamaktadır.


Kanes Yayınları 2. Çocuk Edebiyatı Yarışması

Son başvuru tarihi: 23 Nisan 2020

Toplam para ödülü: 1000 TL'dir

Katılım Şekli: E-Posta
Kısıtlar: Yarışmaya katılacaklar 18 yaşından büyük olmalıdır
Yarışma başvurusu devam ediyor...

Yarışmanın Amacı: Çağdaş Çocuk Edebiyatına özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen serbest temalı Çocuk Edebiyatı yarışmamız, şartname koşullarına uyan tüm katılımcılara açıktır. İşbu şartnamede katılımcılar Eser Sahibi olarak anılacaktır.